środa, 6 lutego 2013

Max Factor Eye Brightening Tonal Black Volumising Mascara

Czyli tusz do rzęs podkreślający naturalny kolor oka.

Dla oczu Niebieskich i piwnych


Tusz do rzęs podkreślający kolor oczu? Brzmi trochę dziwnie.
Kolor oczu to cecha poligeniczna (jest to cecha dziedziczna na którą wpływa więcej niż jeden gen) zależna od ilości i typu pigmentów znajdujących się w tęczówce. 
Osobiście posiadam oczy szare: "Szare oczy zawierają najmniej melaniny spośród wszystkich kolorów oczu. Szare oczy często wydają się ciemniejszymi niż niebieskie, jednakże w rzeczywistości są najjaśniejszym kolorem oczu, gdyż zawierają najmniej ciemnego barwnika." Uważam, że jest to kolor kameleon w zależności od oświetlenia lub makijażu mogą wydawać się niebieskie lub nawet zielonkawe, a czasami takie jakie są czyli szare :) 
Niemniej jednak nabyłam tusz do oczu niebieskich (a jako, że mama nabyła tusz do oczu piwnych i ten mogę zaprezentować).

Jestem fankom tuszy do rzęs MF (swój bubel 2012 roku z tej stajni opisałam TUTAJ zaś MF Eye Brightening znalazł się na przeciwległym biegunie czyli w ulubieńcach 2012 roku TUTAJ )
Co nam obiecuje producent:
"Max Factor Eye Brightening Tonal Black Volumising Mascara wydobędzie kolor Twoich oczu. Dobierasz go kierując się barwą swojej tęczówki. To nie wszystko - nowy tusz do rzęs Max Factor także pogrubia rzęsy.
Formuła tuszu Max Factor Eye Brightening Tonal Black Volumising Mascara łączy w sobie głęboki, czarny pigment oraz odpowiednio dobrane mikrocząsteczki, które rozpraszają i odbijają światło. Odcień drobinek współgra z kolorem tęczówki – dla brązowych oczu są jest to srebro, dla piwnych – złoto, dla zielonych – czerwień, a dla niebieskich - intensywny błękit. Dzięki temu świetlne refleksy tworzone przez drobinki wydobywają naturalną barwę tęczówki.
Maskara stworzona została na bazie wody i wosku, dzięki czemu idealnie pokrywa rzęsy na całej ich długości. Pogrubia rzęsy, a sama szczoteczka znakomicie dopasowuje się do profilu oka i ułatwia nakładanie tuszu.
Do wyboru są cztery odcienie odpowiadające poszczególnym kolorom tęczówek:
- Black Sapphire - dla oczu niebieskich,
- Black Ruby - dla oczu zielonych,
- Black Gold dla oczu piwnych,
- Black Pearl dla oczu brązowych."

Dla oczu niebieskich:

Dla oczu piwnych:
 Szczotka silikonowa kojarząca mi się z Masterpiece tej samej firmy. Jak widać dla oczu niebieskich jest czarno-niebieski dla oczu piwnych czarno-brązowy. 
Szczotka jest bardzo dobra, wygodna, rozdziela rzęsy. 
Tusz trzyma się długo nie kruszy się, nie osypuje.
A teraz trochę zdjęć by zobaczyć jak tusz się prezentuje na rzęsach.
Rzęsy solo:

Dla niebieskich soloZ makijażem oka
Dla piwnych 

Proszę nie regulować odbiorników po prostu mam na lewym oku plamkę innego koloru, a zwiemy to  heterochromią


(Niestety nie posiadam zdjęć tego tuszu z makijażem oka).
Jak dla mnie błyszczące drobinki są bardziej widoczne w tym dla niebieskich, ale może to wynik tego,że mam szare oczy więc bliżej im do niebieskich niż piwnych.
Podsumowując to mój ulubiony tusz w 2012 roku zdeklasował wszystkie inne i jeśli nie zostanie wycofany (a mam nadzieje, że nie) na pewno kupię go jeszcze raz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)