środa, 20 lutego 2013

Pawie oczko

Paw indyjski

W 1963 r. rząd Indii ustanowił pawia indyjskiego (Pavo cristatus) narodowym ptakiem tego kraju. Tak naprawdę paw indyjski to tak zwany paw zwyczajny lub jak kto woli paw niebieski.
Jako, że żywo czerpię inspirację z szeroko pojętego orientu tym razem Paw, który jest wyjątkowo ważnym symbolem dla hinduistów.
"Mayil, "paw," wierzchowiec Pana Murugan'a, szybki i piękny jak Karttikeya. Duma tańczącego pawia symbolizuje pełnię religii i rozłożystą jej chwałę. Jego przenikliwy głos ostrzega o nadchodzącej nieszczęściu."
Biała odmiana pawia 

"Kiedy bogowie przyjmowali wygląd różnych ptaków Devradzh Indra wybrał najpiękniejszego, właśnie wygląd pawia."
"Opowiadają, że kiedy Kriszna zalecał się do Radhy, tańczył jak paw. Dlatego też wejścia do świątyń poświęconych Krisznie ozdobione są malowidłami przedstawiającymi pawie. W słynnej epopei Ramajana jest wiele odniesień do pawia."

Użyłam:
Safari lakier zielony, IsaDora 652 Gold Sparkles (kolor jest łudząco podobny do Sensique Orental dream Festival of light), Bell 403, No name niebieski  Definitywnie muszę poćwiczyć :P ale taka wizja pawiego piórka bardzo mi się podoba inną wersję pawia prezentowałam TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)