sobota, 24 maja 2014

Brokat pod kontrolą czyli baza peel off z Etude House


To, że lubię brokat nie jest żadną tajemnicą lubię go nie tylko na paznokciach, ale tym razem właśnie o tym. O tym, że nie lubię zmywać brokatu nie wiem czy każdy wie, ale każdy kto używał brokatowego lakieru do paznokci wie, że zmywanie brokatu to jakaś masakra a "gotowanie" paznokci w foli aluminiowej też raczej nie poprawia ich stanu. Już jakiś czas temu natchnęłam się na odżywki z Etude House jednak jak na razie jestem uzbrojona po zęby w odżywki do paznokci więc przyjęłam ich istnienie ze stoickim spokojem jednak kiedy zobaczyłam bazę peel off do paznokci moje serce zwiększyło tempo.

Producent obiecuje nam łatwe usunięcie lakieru poprzez podważenie bazy dzięki czemu po prostu zdejmiemy lakier bez uszkadzania sobie płytki. O istnieniu takich baz dowiedziałam się jakiś czas temu przyznaję myślałam, że jedyne co mi pozostaje to żmudne zmywanie lub "gotowanie" w folii aluminiowej.


Produkt w buteleczce jest "mętny" ale na paznokciu jest przezroczysty więc nie ma obawy. Trzeba pamiętać o nałożeniu go cienką warstwą gdyż grubsza dłużej schnie i może chyba łatwiej odpadać (co do tego drugiego nie wiem, bo nie spotkało mnie to tak sobie gdybam).
Pędzelek jest cienki, wolę grubsze łatwiej wtedy się aplikuje.Jeśli chodzi o podstawową obietnicę producenta czyli łatwe usunięcie lakieru bez zdzierania sobie płytki została ona spełniona. Postanowiłam wypróbować tą bazę pod piasek z GR i faktycznie kiedy mi się znudził lakier podważyłam lekko lakier i ściągnęłam go bez uszkadzania płytki. Przy ściąganiu baza była lekko "klejowata" czyli dało zauważyć się takie cieniutkie klejące niteczki, które trzymały ją na płytce jednak bez większych trudności usunęłam i je a paznokcie pozostały w takim stanie jakim były wcześniej. 
Jestem z tej bazy zadowolona i kiedy już doświadczyłam łatwości w usuwaniu lakieru brokatowego nie powrócę już do katorgi jego zmywania.
Wiem, że bazę peel off można dostać również z Essence :

OPI (glitter off base coat)

Jeśli chodzi o cenę bazy z Etude House to ok 14 zł za 8 ml bazy jedynym jej minusem jest dostępność czyli ebay. 

1 komentarz:

  1. jaki praktyczny wynalazek! mała rzecz, a cieszy, choć ja wiem, czy taka mała jak pomyślę sobie o zmywaniu z paznokci brokatu... :)

    OdpowiedzUsuń

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)