sobota, 12 kwietnia 2014

Zakupy nie kosmetyczne


Co robię w wolnych chwilach? Czytam z reguły co dało się zauważyć na blogu fantastykę. Ostatnio skorzystałam z promocji jakie w okolicach świąt znaleźć można wszędzie. Oprócz Kossakowskiej książki kosztowały 8,99 zł, czy było warto zobaczę jak przeczytam :)

 Maja Lidia Kossakowska "Takeshi. Cień śmierci"  spośród książek autorki lubię te o Aniołach czy ta również mi się spodoba zobaczymy. "Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk?

Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie.

Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w trakcie ostatecznej próby. Walki o życie ze wściekłą jak wulkan psychopatyczną Mariko.

Porywające, pełne intryg starcie klanów podkreślone szkarłatnym cięciem katany.

Kadr wycięty z Kill Bill’a ."
zapowiada się ciekawie

Rafał W. Orkan "Dziki Mesjasz" "Bądź pochwalony, który gładzisz możnych tego świata. 
Tyś jest ten, który zasiądzie na tronie w Ogrodzie Rozkoszy.

Poprzez labirynt miasta-matni, przeprowadź nas.
Od jarzma Zakonu, wybaw nas.
Krwią swoją błogosławioną, nakarm nas.
Bądź nam podziemnym słońcem. Daj siłę. Wyprowadź nas.
Kontynuacja powieści "Głową w mur" - błyskotliwego debiutu jednego z najbardziej obiecujących piór polskiej fantastyki" Nie znam się jeszcze z twórczością tego autora ale to już niedługo ulegnie zmianie.

Ju Honish "Obsydianowe serce" część 1 i 2 "Fascynujące postacie i akcja, która osiąga wbijający w fotel punkt kulminacyjny. Obsydianowe serce łączy to co najlepsze w romansie historycznym i fantastyce.
Tanya Huff


Najlepszy hotel w Monachium. Damy i gentlemani, nienaganne maniery i styl. A pod blichtrem wyższych sfer – starcie sił, których istnienia nie uznaje oświecone społeczeństwo.

Spiskowcy-patrioci kradną zwój, którego moc pozwala zmienić rzeczywistość. Jednak potężny artefakt znika... Na poszukiwania ruszają oficerowie bawarskiego króla oraz mistrzowie wiedzy tajemnej. I nie tylko oni – także tajemnicze Sí – istoty, o których wspominają tylko gusła oraz równie zagadkowe, kościelne Bractwo Światła. Czy z mocą artefaktu odmienią świat na obraz własnej, okrutnej wyobraźni?
Bezwzględna, bezpardonowa walka zrodzi wielkie tragedie... i płomienną miłość. Zbliża się zmierzch wieku rozumu. Rodzi się nowa epoka – romantyzm.", "Światu grozi przemiana w obsydianową pustynię. Do walki o ocalenie stanąć muszą nie tylko żołnierze, lecz także mistrzowie magii. Nie tylko ludzie, lecz także tajemnicze baśniowe istoty – Si.
I nieważne, jak skończy się to starcie. Świat nigdy już nie będzie taki sam.
Wiek rozumu odejdzie w przeszłość. Nadejdzie czas magii, szaleństwa i płomiennych wzruszeń."    zapowiada się ciekawie zobaczymy czy okaże się interesujące. 
Jak tylko skończę "Diabelskie maszyny" zabieram się za ten zbiór tylko którą pierwszą?

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Kossakowską:) Muszę się przejść do księgarni, bo widzę że mam spore zaległości:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również ją lubię ale jest kilka książek, które mnie aż tak nie urzekły jak "Ruda Sfora" czy cykl "Upiór południa" mam nadzieje, że w tym wypadku się nie rozczaruje :)

      Usuń

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)