środa, 16 grudnia 2015

W poszukiwaniu odpowiednika MACa - Pigmenty z kolorówka.com


Ostatnio pisałam na blogu o pigmencie MAC Naked TUTAJ. Mogę przytoczyć swoje zdanie o tym o, że można znaleźć pigmenty o podobnej jak nie lepszej jakości w dużo tańszej cenie. dzisiejszy post poięcony jest właśnie pigmentom z kolorówka.com. Z pośród swojego zbioru wybrałam te najbardziej "dzienne", które kojarzyć się mogą z pigmentem z MACa. 

Dzienne Pigmenty z kolorówki.com

Wszystkie pigmenty nałożyłam na sucho jak i na mokro. Widać znaczącą różnicę w pigmentacji dzięki czemu uwydatniają się różne pod tony w pigmencie.  

MAC Naked 
nałożony na sucho 1.  nałożony na mokro 2. pisałam o nim TUTAJ
 
 Ivory Lace nałożony na sucho 3. nałożony na mokro 4. 
Jest to najmniej kryjący pigment z tego zestawienia. nawet nakładany na mokro jest pół transparentny, jednak wtedy wydobywają się jego różowe tony. Zawiera skrzace sie drobinki.

 Oriental Beige nałożony na sucho 5.  nałożony na mokro 6.
Ciepły beż, dobrze kryjący zarówno nałożony na sucho jak i na mokro, bezdrobinkowy, ale o satynowym wykończeniu.  Nada się nie tylko do makijażu oczu, ale również jako bronzer do ocieplenia twarzy. 

 Golden Peach nałożony na sucho 7. nałożony na okro 8.
Piękny odcień,  brzoskwiniowego beżu z odcieniem złota. Mieniący się, posiadający drobinki. nie jest tak kryjąca jak Oriental Beige, ale lepiej kryje niż Ivory lace. Na słońcu (którego teraz zbyt często nie mamy :( ) mieni się jak marzenie.

Podsumowując
Na zdjęciach widać, że odpowiednika dokładnego koloru z MAC nie udało mi się znaleźć jednak uważam, że pigmenty z kolorówki są na tyle ciekawe i wydajne że śmiało można  uznać je za alternatywę dla pigmentu Naked. Jeśli chodzi o samo używanie:

+ są to kosmetyki wielofunkcyjne można dodać je do błyszczyka, lakieru do paznokci, stosować jako rozświetlacz, róż czy bronzer lub jak ja-cień do powiek,
+ trwałość, utrzymuja sie na bazie cały dzień,
+ można stosować je na mokro jak i na sucho w zależności jaki efekt i gdzie (róż, cień, bronzer) chcemy zastosować, 
+ cena za 5 ml zapłacimy 5.99 co w cenie MACa daje nam 7 pigmentów, przy cenie tej mniejszej pojemności lub za pełnowymiarowe opakowanie pigmentu MAC kupimy 16 pigmentów z kolorówki, które w moim odczucuiu nie ustepują jakością temu z MAca

- opakowanie czyli woreczek strunowy, ale śmiało można je przesypać w inne opakowanie.

Jak dla mnie super jakość, duży wybór kolorów za nie wielkie pieniądze. 


6 komentarzy:

 1. Faktycznie te pigmenty są godne uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! Duży wybór kolorów, super jakość no i cena ;)

   Usuń
 2. Mam bardzo dużo kolorów pigmentów z Kolorówka.com i bardzo je lubię :)

  OdpowiedzUsuń

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)