poniedziałek, 22 czerwca 2015

Warsztat #2 - Pędzle Zoeva vs. pędzle Mario Luigi

O tym jak ważne są pędzle wie chyba każda kobieta która kiedykolwiek postanowiła umalować się. Właściwe narzędzie ułatwia aplikację oraz przechodzenie kolorów, owszem nie jestem w tym mistrzynią ale sama widzę różnicę jaką daje używanie pędzli a np. pacynek ;) 

Pędzle Zoevy posiadam od niedawna bo od kwietnia 2015r (czyli 2 miesiące) a skusiłam się na nie gdyż moje pędzle Mario Luigi o których pisałam TUTAJ przestały mi wystarczać. Zestaw moich pędzli raczej uchodził i do tej pory uchodzić może za dość skromny, prezentowałam go już we wcześniej wspomnianym poście oraz TUTAJ.
Zestaw ZOEVA ROSE GOLDEN Complete Eye Set Vol. 2 prezentuje się naprawdę elegancko


czego niestety nie mogłam powiedzieć o zestawie od Mario Luigi, w zasadzie mogłam ale przy tym porównaniu wymiękł :P

Pędzle od Zoevy przyszły zapakowane z osobna w plastikowe osłonki dzięki temu wiemy, że włosie jest czyste (zawsze zostaje jakieś paranoidalne podejrzenie, że nie jest ale mi ono nie straszne). Pędzle od Mario Luigi jeśli dobrze pamiętam również były zapakowane oddzielnie w plastikowe osłonki.
Jeśli zaś chodzi o wykończenie pędzla czyli rączkę i skuwkę, tu również nie ma porównania z moimi poprzednimi pędzlami.


Wykonanie Zoevy jest bardzo precyzyjne w detalach: złote litery, stylizowana czcionka i emblemat na skuwce oraz kolor różowego złota sprawiają, że pędzle od strony estetycznej wyglądają jak biżuteria. Przy czym na każdej rączce napisany jest numer pędzla oraz nazwa/ przeznaczenie.
 Jeśli zaś chodzi o Mario Luigi, mają różowy kolor zarówno rączki jak i włosia w niektórych pędzlach. Na rączce również widnieje nazwa firmy która szybko się ściera, sam pędzel nie posiada żadnych oznaczeń ani numerów.

Przy porównaniu starałam się wybrać zbliżone do siebie pędzle, wybór padł na średnie pędzle kuleczki. 
Jak widać długość jest podobna w przypadku obydwu pędzli.


Pędzel od Zoevy mam o dwa miesiące, zaś Mario Luigi ponad rok. Skuwka Mario Luigi jest porysowana, jednak jak za cenę  3, 33 zł/ sztuka (wtedy tyle wyszła mnie cena jednego pędzla z tego zestawu) to powiedzmy sobie, że  po roku używania i prania wygląda fenomenalnie.


Samo sklejenie i osadzenie skuwki w Zoevie jest lepsze. Jednak klej w ML nadal trzyma i nic się z nim nie stało ani nawet nie zanosi się na żadne ekscesy.


Jeśli chodzi o włosie nie ma co ukrywać pędzle od Mario Luigi nie dorównają jakością oraz formą. Włosie jest lepszej jakości i lepiej się nim pracuje w pędzlach Zoevy jednocześnie niektóre pędzle bardziej drapią mnie w powiekę o_OZoeva jest lepiej wyprofilowana dlatego nałożenie koloru dokładnie tam gdzie chcemy jest łatwiejsze.
Za zestaw Mario Luigi dałam zaokrąglając 60 zł przy czym było to rok temu obecnie na allegro wraz z przesyłką można je kupić za 58 zł czyli cena jest bez zmian. Za taką cenę zestaw ten zniósł ponad rok mycia, powiedzmy szczerze myję pędzle około raz na tydzień czasami częściej oraz prawie codziennego używania. 
Owszem pędzle od Zoevy są lepiej wyprofilowane, mają lepszą jakość włosia, lepiej się z nimi pracuje, są lepiej wykonane są po prostu lepsze jednak za zestaw, który posiadam trzeba dać 259 zł powiedzmy szczerze cena nie w kij dmuchał. Pewnie nie zdecydowałabym się na niego gdyby nie fakt, że moje pędzle od ML już lekko odmawiają posłuszeństwa. Jakość włosia się zmieniła, jest ono sztywniejsze, gorzej nakłada oraz odczuwałam silną irytację tym, że w zestawie prawie wszystkie pędzle mają w zasadzie ten sam kształt grrrrr...... I tak oto pod wpływem analizy stałam się posiadaczką pięknych pędzli Zoevy z których jestem zadowolona.
Niemniej jednak nadal uważam, że jak za swoją cenę czyli ok. 60 zł pędzle od Mario Luigi sprawują się nieźle i do nauki obchodzenia się z pędzlami nadają się idealnie. Sama zaś rozważam kupienie pędzle od Zoevy do makijażu twarzy .

7 komentarzy:

 1. Cudownie wyglądają te pędzle Zoeva :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi zarówno o estetykę jak i pracę pędzla Zoeva jest bardzo dobra ;)

   Usuń
 2. Uwielbiam pędzle Zoeva i uważam, że są warte swojej ceny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam zbyt dużego porównania między pędzlami jednak trzeba im przyznać, że mają klasę ;)

   Usuń
 3. o matko, dla mnie w ogóle zestawy nie do porównania :P Zoeva marzy mi się nie od dziś...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę cenę pędzle ML nie wypadły tak najgorzej ale nie można oczekiwać po zestawie za 60 zł tego co za 259 zł :P

   Usuń

Mój Blog jest Hate Free, nienawistne komentarze nie będą publikowane.

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję ;)